Asma Katlı Raf Sistemleri (Mezanin)

Asma katlı raf sistemleri genel olarak beden gücünün kullanılmasıyla yükleme ve toplama işlemlerinin yapıldığı rahat ünitelerinin koridorlarına yürüme yolu yapılması ile meydana gelen bir sistemdir. Genelde  tavan yüksekliğinden daha iyi bir şekilde fayda sağlayan ve kişilere daha büyük bir alanın bırakılması için yapılan işlemlerdir. Diğer bir ismi ile de mezanin adı verilmektedir.

Bu sistemler, depolama veya arşiv yapma şeklinde kullanılmakla birlikte bu raf sistemlerinde klasörlerin düzenli şekilde kullanılması ve rafların yerleştirilmesi konusunda depolama işlemleri yapılmaktadır. Burada üzerinde durulan konu ise en küçük ölçülere sahip olan kutuların daha iyi tek sıra halinde arşivlere yerleştirilmesidir. Bu gelişmiş raf sisteminde ayrıca platform olarak da kullanılmaktadır depoların kullanımında ise maksimum alan sağlayan bu sistem daha aktif bir kullanım alanı isteyenler için en ideal sistemdir. Özellikle de depo alanı tavanının tamamı kullanılmasından depolama açısından maksimum sonuca ulaşılmaz olmaktadır. Böylelikle en çok zaman geçirilen depolara en güzel çözüm getirilmiş olacaktır.

Asma Katlı Raf Sistemleri İle Güvenli Çalışma Ortamı

Güveni çalışma ortamı sağlayan asma katlı raf sistemleri, kullanıcıların depolarını daha güvenilir bir ortama dönüştürme sistemi olmakla birlikte çalışanların daha emniyetli bir şekilde eşyaların yüklemesine ve boşaltmasına olanak sağlamaktadır. Öncelikle üst katlara giriş ve çıkış raflarının aralarına da merdiven yapılmaktadır. Bu sayede depolama işlemlerinin yapıldığı alana giriş ve çıkışlar daha kolay bir şekilde yapılmaktadır.  Aralara yapılan yürüme yolları vasıtası ile depoya daha hızlı bir şekilde girilmiş olur. Bunların yanında platformlara da korkuluk eklenmektedir. Olası kazalara tedbir olan bu sistem ile çalışanlar daha basit bir şekilde depolama işlemlerine devam edebilirler. Bu sistemde uygulanacak hizmetlerden biri de asansör sistemi de bu raf sistemlerinde kurulabilecek diğer önemli konulardandır. Malzemelerin daha basit bir şekilde yukarıya çıkarılmasını ve indirilmesini sağlarken, çalışanların yükünü de büyük bir oranda azaltmış olan bir uygulamadır. Sonuç olarak belki de en büyük sorun olarak görülmekte olan yükleme işlemlerine bu sayede bir kolaylık getirilmiş olacaktır. Sizler için profesyonel çözümler meydana çıkarmaya devam eden firmamız, bu hizmetlerden sizlere sunmaya devam etmektedir. Artık bu hizmetlerimizden faydalanarak depolama problemlerine bir çözüm getirebilmeniz oldukça kolay olacaktır.

Asma Katlı Raf Sistemleri Uygulaması

Asma katlı raf sistemleri uygulamasında, raf ayakları kullanılarak platform sistemi oluşturulduktan sonra sistemde maksimum yükseklikteki depolar platform ile birleştirilerek ek kullanım kısmı ilave edilmektedir. Bu sistemlerde depo hacmini düzenin kat adedi tespit etmesinden dolayı bina yüksekliğinin en iyi civarda kullanılmasını sağlamaktadır.

Ayrıca depo yüksekliğini kullanamayan firmalar için en iyi kullanım alanları oluşturmakta etkili bir yöntemdir. Bunların yanında elle yükleme yapma kolaylığı sunan bu depolama sistemleri, malzemelerin istenilen yere konması ve istenildiği anda kolay bir şekilde ulaşılması gibi avantajlara sahip olan bir sistemdir. Genelde bu sistem sayesinde Ürünlerin veya malzemelerin gruplandırılması kolaylıkla yapılabilmektedir, bu sayede sipariş hazırlamada ürün toplamada ve ürün yerleştirmede hızlı bir hizmet sunmaya yardımcı olmaktadır.

Asma Katlı Raf Sistemleri Teknik Bilgiler

Firmaların depolama ve aynı anda çalışmak için üretilen çözümlerden biri de "Asma Katlı Raf Sistemleri"dir. Bu sistemler çok katlı olarak kullanıldığı zaman aynı alan üzerinde ilave bir depolama veya çalışma alanı kazanılır. Bu sistemlerin sayesinde depolama alanı yüksekliğinden maksimum verim sağlanabilir. Soğuk veya sıcak haddelenmiş profillerden üretilen bu sistemler sorunsuzca kurulmaktadır.

Farklı yükler için özel isteklere göre hazırlanan raflar, yanlamasına veya uzunlamasına göre kullanıcıların isteğine bağlı olarak genişletilebilir.

Teknik özelliklerine baktığımız zaman her katta en yüksek seviyede güvenlik en önemli konudur. Katlar üzeri kaplama olarak tel, ızgara, sunta, MDF, sac, tava ve benzeri kaymayı engelleyecek malzemeler kullanılmaktadır. Ayrıca suntaların altı beyaz veya doğal olarak kaplıdır. Bu sistemde raf ayak profilleri kullanılarak mekânın yüksekliğine uygun olarak kat çıkılabilir. En büyük özelliği ise içinde ve katlarda ızgara veya sacdan oluşturulan yürüme platformunda rahatlıkla gezebilir ve işinizi rahatlıkla görebilirsiniz.

YUKARI