Kumaş Rafı

Kumaş rafı, kumaş, astar ve tela gibi dokuma ürünleri için tasarlanmış rulo şeklinde silindir şekli özelliğini taşıyan raf sistemidir. Bu sistemler sayesinde tekstil ve kumaş depolarınızı en iyi kullanıma ve kontrollü bir yapıya kavuşturabilirsiniz. Bu sistemlerin kullanım alanlarında büyük ölçekli kumaş depoları için ağır yük miktarını karşılayacak şekilde raflar bulunmaktadır. Orta ve küçük ölçekli kumaş ürünlerinin depoları için ise mini geçme sistemler kullanılmaktadır. Rafların arasına 200-450 kg ağırlıklı yükler için mini geçme sistem rafı kullanılması daha uygundur. Raf aralığına gelecek yük ağırlığı 450- 3500 kg aralığında olanlar için ise ağır kumaş yük rafları tercih edilmelidir. Bu iki raf sisteminde de traversler üzerine metal veya ahşap sunta kullanılmaktadır.

Kumaş Rafı Sistemleri

Tekstil ve konfeksiyon sektörlerinde kumaşların veya ürünlerin daha düzenli ve şık görünebilmesi için kullanılan sistemlere kumaş rafı sistemleri ismi verilmektedir. Rafların daha düzenli ve şık görünümlere kavuşması için kullanılan bu sistemler ürünlerinizin düzgün bir görünüme kavuşmasını sağlamaktadır. Tekstil alanlarından gereksiz ürünlerin veya kumaş malzemelerinin bulunduğu depolarda genellikle bu raf sistemleri kullanılmaktadır. Sistemin bir diğer güzel yanı ise hem çalışma alanlarında hem de ihtiyaç olması durumunda kumaşların hızlı bir şekilde bulunmasını sağlamaktadır. Ayrıca zamandan ve mekanın darlığından tasarruf sağlayan ve her konfeksiyon sektöründe olan firma için gerekli olan sistemdir. Depolama sistemleri uygulamalarının yapılması için firmamızla iletişime geçtikten sonra en doğru şekilde hesaplamaları yapıldıktan sonra firmanıza en doğru raf sistemlerini kuruyoruz.

Kumaş Rafı Kullanım Alanları

Kumaş rafı sistemlerinin kullanım alanları tekstil ve konfeksiyon sektörlerinde kumaşların daha düzenli bir şekilde istiflenmesi ve rulo halinde olan kumaş toplarının depolanması için en çok kullanım alanları bu sektörlerdir. Kumaş için hazırlanmış raf sistemlerinin hem güvenli hem de korunaklı olmasına öncelikle dikkat edilmesi gereklidir. Ayrıca raf sistemlerini özellikle traversler ile ayak ve metalden ve ahşap tablaların birleşmesi ile yapılması en uygundur. Yapılan bu işlem sayesinde bu raf sistemlerinin bakım, temizlik ve onarım işleri rahatlıkla yapılabilir hale gelecektir. Önerilerimiz olarak sunduğumuz depolama sistemleri işletmelere göre nasıl istiflenmesi gerekli ise ona göre değerlendirme yapılmalıdır. Firmamız kurulum aşamasında en kaliteli ve güvenli bir şekilde tasarlanmış olarak kurulumları yapmaktadır. Bu konularda alanında uzman olan firmamız siz değerli müşterilerimizin istekleri doğrultusunda kurulum aşamasında oluşabilecek sorunların önüne geçmektedir. Bunun yanında firmamız gelecekte firmanızın gelişim ve üretimde büyüme öngörülerine göre hareket ederek gelecekte yapmanız gereken masraflardan kaçınmanızı sağlar.

Kumaş Rafı Teknik Bilgiler

Kumaş rafı teknik bilgileri için öncelikle kumaş toplarının istiflendiği bölge olan kasa ve sepetler direk olarak traversler üzerine konulmaktadır.  Bu kasa ve sepetlerde yükleme işlemi ağır yük rafları için önerilmekte olan bir yükleme çeşididir. Yükleme işlemlerimizde ise iş makinelerimiz kaldıraç istifleme araçlarımız kullanılmaktadır. Ayrıca kumaş toplarının uzun olması durumlarında ise derin raf sistemi kullanmaktayız. Raf derinliklerinin uzun istenmesi durumunda ise sırt sırta raf sistemi uygulamasını gerçekleştirmekteyiz. Kullanmakta olduğumuz tüm raf malzemeleri firmamız tarafından üretim alanlarımızda imalatı yapılması neticesinde kumaş sistemlerinin hizmetini kullanıcılar sunmaktayız. Firmamızın bu alanda imal etmiş olduğu tüm ürünlerimiz İSO belgeli ve sertifikalıdır. Teknik olarak ise çizilme ve paslanmaya karşı uzun ömürlü bir şekilde üretimini yapmaktayız.  Firmamızın bu alanda üretmiş olduğu tüm ürünler imalat ve montaj hatalarına karşı 5 yıl garantimiz kapsamındadır. Ancak kullanıcı hatalarında firmamız garanti kapsamına almamaktadır.

YUKARI