Paslanmaz Raf

Üretim alanlarında yapılan birçok üretimin ana ve en önemli malzemesi olan paslanmaz çelik bugün tasarımcıların yaratıcılıklarını ilham veren bir malzeme haline gelmiştir. Ayrıca dayanıklılığı hem de desen ve renk seçenekleri ile bir araya gelince son derece estetik güvenilir ve en kaliteli ürünler ortaya çıkarmaktadır. Özellikle de proje bazında özel ürün tasarımları yapma uygun olan paslanmaz raf üreticileri içinde avantajlı bir malzeme olmaya devam etmektedir.

Depolama sistemleri arasında kurulumu en kolay yapılan sistemlerdir. Öncelikle bu sistemler bir kere oksitlenmeye karşı son derece etkili olmak ile birlikte renklerinde solma ve renk değiştirme yaşanmaz. Bu arada Güneş ışınlarını ve çeşitli sıvı maddelere karşı da dayanıklı olduğu bilinmektedir. Her şeyden öncelikli olarak kolay temizlenebilir ve sağlıklı olması da diğer bir özelliğidir. Bu özelliğiyle eczaneler ve sağlık kuruluşları için yapılacak depolama sistemleri içinde en uygun malzeme olduğu bilinmektedir.

Paslanmaz Raf Kullanım Alanları

Paslanmaz raf, en çok sağlık ve hijyenin ön planda tutulduğu firmalardır.  Öncelikle şunu belirtmek isteriz ki demirin hava ile temasa geçtiği noktalarda paslanma ortaya çıkar. Paslanma sorusunda ise bakterilerin üremesine olanak sağlamaktadır. Kullanılan bu şekilde bakterilerin ürünlere bulaşması daha kolay olmaktadır. Sağlığı ve ürünleri tehdit eden bu durumlardan kurtulmanın en iyi yolu bu sistemleri kullanmaktır.

Çelik malzemelerinden kırılma yaşanmadan 90 dereceye kadar eğilme özelliğinin yanından işlenme farklılığı da bulunmaktadır. Ayrıca dekoratif bir şekilde tercih edilen sistemlerdir. Uzun ömürlü ve sertlik derecesi yüksek olmasından dolayı kaplamış olduğu malzemelerinde ömrünü uzatmaktadır.

Paslanmaz Raf Üretici Firmamız

Paslanmaz  raf üreten firmaların genelde hepsi artık paslanmaz çelik kullanmaya başlamışlardır.  Bu raflar kullanıcıların istediği boyut ve kalınlıklarda üretildiği için birden fazla amaç için kullanılan malzemelerin saklanmasında en ideal çözümler sunan sistemdir. Ayrıca montajı kolay ve hafif olan yükler için en ideal raf sistemleridir. Dikey profillerinde bulunan delikler sayesinden kurulan rafların yükseklikleri kolayca ayarlanmaktadır. Kısaca bu sistemler uzun ömürlü ve en iyi depolama imkânı sunmaktadır. Bütün bu özellikleri dikkate alan firmamız alanından uzman ve eğitimli kadrosu ile müşterilerin istekleri doğrultusunda sizler içim depolama sistemlerini kurmak ve çözüm üretmek için daima hazırdır.

Paslanmaz Raf Teknik Bilgiler

Genelde bu sistemler hakkındaki özelliklerine baktığımız zaman kolay temizlenebilir olması en önemli özelliklerinden biridir. Paslanmaz raf teknik özellikleri bakımdan da diğer raf sistemlerine göre daha sağlam ve kalitelidir.

Bunların yanında bu sistemler, birçok kimyasal içerik barındıran sıvılara karşı oldukça dayanıklıdır. Bu sayede kullanıcıların depolarında kullanması durumunda çoğu üründe sıkıntı yaşamadan muhafaza ve depolama işlemi yapabilirsiniz. Diğer bir özelliği ise yüksel sıcaklık ve hava koşullarına karşı en iyi dayanıklılığı gösteren raflardır. Özellikle soğuk hava depolarında bile bu rafları rahatlıkla kullanabilirsiniz. Bu sistemlerin özelliklerine baktığımız zaman çoğu firma bu rafları toz boya ile renklendirme işlemi yaparak daha şık bir görünüm kazandırmaktadırlar. Nem oluşma imkânı olmayan sistemler normal çeliğe göre krom eklendiğinden paslanmaya karşı değil ayrıca sağlık tehditlerine karşı en iyi korumayı sağlayan sistemdir.

Müşterilerin yakından ilgilendiği maliyet konusunda ise normal raf sistemlerine göre daha fazla olsa da bu sistemler uzun ömürlü depolama ve depolanan ürünlerin sağlıklı muhafaza edilmesi açısından ekonomik olacaktır.

YUKARI