Raf Sistemleri (Hafif ve Orta Yük)

Raf sistemleri uygulamaları tasarlamak göründüğü kadar kolay bir iş olmamakla birlikte belki de bu iş İlk başlangıçta basit bir depolama faaliyeti olarak görülmekteydi ancak diğer taraftan gelişen teknoloji ve diğer taraftan da ihtiyaç duyulacak alanların genişlemesi için depolama sistemleri tasarlanmaktadır. Bu süreç için ciddi bir mühendislik çalışması gerekliliği kesinleşmiştir.

Gün geçtikçe değişen alışveriş alışkanlıklarının yanı sıra modern yaşamın getirdiği zorunluluklar zamanı ve yeri daha etkili kullanmak konusunda firmaları etkili bir arayışa itmiştir. Paralel olarak depolama sistemleri de farklılaşma ve gelişmeye başlamakla birlikte malzemelerin hızlı ve düzenli bir şekilde depolanma gereksinimleri ve ürünlere hızlı ve kolay ulaşım ihtiyacı birbirinden farklı ürünler için farklı sıralama sistemlerinin geliştirilmesine neden olmuştur.

Raf Sistemleri ve Faydaları

Depolama sistemleri hakkında detaylı bilgi verdikten sonra bu sistemlerin faydaları hakkında sizlere bilgi vermek istiyoruz.

Raf sisteminin faydaları özellikle ürün satışı yapan hizmet sektöründe ve ticaretle uğraşmakta olan birçok sektörde oldukça önemli bir konuma ulaşmıştır. Bu sistemler üzerine kaliteli bir işçilik çıkaran ve alanlarında uzman ve ihtiyacınıza en uygun uzun ömürlü sistemler yapan şirketlerden yardım almak sizlere depolama sistemleri konusunda büyük faydalar sağlayacaktır.

Bu sistemlerde özellikle alınan ürünlerin en iyi şekilde depolanması ve en önemlisi de doğru biçimde depolanması oldukça önemli bir konudur. Depolama sistemlerinin doğru seçilmesi öncelikle kullanım alanlarının daha düzenini olmasına yardım sağlayacağı gibi alanında genişlemesine yardımcı olacaktır.

Raf sistemleri üreten firmalar öncelikle müşterilerin beklentileri doğrultusunda hareket etmek için yeni pazarlar oluşturmak amacıyla faaliyetlerini müşteri odaklı çalışmalar yapmak zorunda kalmışlardır. Bu işlemleri profesyonel yöntemlerle yapan firmalar ise endüstriyel alanlarda tasarım işleri yapan iş geliştirme sunumları ve hizmetleri kurmaktadırlar. Bu birimlerde çalışan elemanlar teknolojideki son gelişmeleri yakından takip ederek müşterilerin istekleri doğrultusunda bu sistemlerin tasarımlarını yapmaktadırlar.

Raf Sistemleri ve Kullanım Alanları

Öncelikle çalışma alanlarında kullanılacak depoların içine ne konulacak veya ne amaçla kullanılacak ise bu alanda bir planlama belirlemek suretiyle ve ön bir taslak hazırlanmalıdır. Bu sistemlerin çalışma alanları oldukça geniş bir yelpazeye sahiptir.

Örnek vermek gerekirse depolar için kullanılacak olan sistemler ile bürolar için kullanılacak sistemler birbirlerinden oldukça farklı tasarlanmaktadır.  Büyük depo alanları için kullanılacak raf sistemleri alan konusunda tercih sebebidir. Depoların geniş ve en uygun olarak kullanılabilmesi için çelikten yapılan profiller sayesinde estetik arka planda tutularak alanında kullanmaya uygun şekilde kullanılması için tasarlanmaktadır.

Ancak büro tipi sistemler için estetik oldukça önem arz etmektedir. Bu alanlarda ise çelik profiller yerine ahşaptan sade bir şekilde hazırlanmış dolaplar şeklinde kullanılması daha uygundur.  Firma olarak müşterilerimizin depolama sistemleri için her zaman hizmetinizdeyiz.

Raf Sistemleri Teknik Bilgiler

Raf sistemleri teknik özellikleri bakımından oldukça önemli konulardan biridir. Bu sistemler bir özellikler arasında doğru malzemeler ile üretilmesi hem uzun ömürlü kullanma fayda sağlayacak hem de kullanım alanlarında çalışanları can güvenliğinin korunmasına yardım sağlayacaktır.

Bu tür depolama sistemleri için de öncelikle depo alanlarında çok daha fazla ihtiyaç duyulmaktadır görünüm çok önemli olmasa da raf sistemleri çok kullanılan profillerin koyu renkte olması sağlık açısından oldukça önemlidir.

Bu sistemler için teknik özellikler şu kısımlarda incelenmektedir. Bu kısımlar ise; Raf yükseklikleri, travers boyu, katlar arası yükseklik ve raf derinliği olarak teknik anlamda bilgiler içermektedir. Bu kısımlardan oluşan teknik bilgiler yapılacak depolama sistemlerine göre değişiklik göstermektedir.

YUKARI